🐝🎨B_B_B_BEST🌼💐 🐝🎨B_B_B_BEST🌼💐 .

🐝🎨B_B_B_BEST🌼💐

جريمه بخاطربدحجابي...جريمه 900 هزار توماني بدحجابي/كاهش پارتي هاي شبانه تهران

 

 

سرپرست دادسراي ارشاد تهران گفت: از ابتداي سال ۹۴ تاكنون مديران ۷۳ مجتمع مسكوني تهران را با هدف جلوگيري از برگزاري پارتي هاي شبانه به دادسرا دعوت كرديم كه اين اقدام مؤثر بوده به نحوي كه آمار پارتي‌هاي شبانه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كاهش چشمگيري داشته است.
به گزارش مشرق، جلسه ستاد پيشگيري از جرايم خاص استان تهران به رياست عباس جعفري دولت آبادي دادستان عمومي و انقلاب تهران با دستور كار سرقت و جرايم منافي عفت تشكيل شد كه

در اين جلسه سردار ساجدي نيا فرمانده انتظامي استان تهران به همراه فرماندهان انتظامي غرب و شرق استان و دادستان هاي شهرستان هاي تابعه استان تهران حضور داشتند.

جعفري دولت آبادي جرايم آسيب پذير براي جامعه را به سه دسته تقسيم كرد و گفت: اول جرايمي كه با سلامت جسمي و روحي افراد مرتبط است كه به امور بهداشت؛ تغذيه؛ بهداشت عمومي و مسائلي از اين قبيل مربوط مي شود. دوم جرائم اقتصادي و مالي است كه علاوه بر آسيب مالي به امنيت فكري مردم نيز خدشه وارد مي كند و سوم جرايمي كه در تضاد با عزت و كرامت انساني است كه فساد اخلاقي از اين نوع جرايم است.

دادستان عمومي و انقلاب تهران با تاكيد بر دستور كار جلسه به موضوع جرايم اقتصادي و مسائل مالي اشاره كرد و گفت: قوه قضائيه به جرايم اقتصادي سرقت و مفاسد اخلاقي نگاه ويژه اي دارد و مبارزه با اين جرائم از سياست هاي مهم دستگاه قضا به شمار مي رود. بايد در جرائمي مانند سرقت از ظرفيت و توان تمام دستگاه ها استفاده شود تا مردم امنيت خاطر داشته باشند.

وي افزود: قانون آئين دادرسي كيفري جديد كه از اول تير ماه اجرا شده است الزامات جديدي را به همراه داشته و نسبت به قانون سابق توجه بيشتري در حمايت از حقوق متهمان دارد.

جعفري دولت آبادي با تاكيد بر ضرورت مقابله با جرايمي مانند سرقت گفت: در سال هاي اخير اقدامات مناسبي در مقابله با جرايمي همچون سرقت صورت گرفته اما با همه اين اقدامات رضايتمندي مردم را به همراه نداشته است.

وي گفت: در مبارزه با سرقت، پيشگيري، مقابله و اجراي احكام سرقت مورد تاكيد است و احكام سارقين بايد اجرا شود چرا كه اجراي احكام سارقين محكوم بخش مهمي از طرح مبارزه با سرقت است.

سردار ساجدي نيا گزارشي از ميزان جرائم ارتكابي در استان تهران در ۶ ماه اول سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ ارائه كرد و گفت: تمام سعي و تلاش نيروي انتظامي در سال هاي اخير مهار ارتكاب جرايم خاص بوده و ما تمام تلاش خود را براي جلوگيري از روند افزايشي ارتكاب جرم به كار بسته ايم و در اين مدت صحت آماري را سرلوحه كارمان قرار داده ايم.

سردار ساجدي نيا افزود: تا قبل از سال ۹۳ حدود ۲۰۰ گشت در لحظه در سطح شهر تهران داشته ايم كه اين آمار در حال حاضر به ۴۵۰ گشت در لحظه رسيده است.

سردار محمديان فرمانده پليس آگاهي تهران هم به ارائه گزارشي در مورد اقدامات پليس آگاهي تهران در برخورد با جرائم به ويژه سرقت پرداخت و گفت: قاطعيت قوه قضائيه و دادستاني تهران در مبارزه با سرقت پليس را نسبت به برخورد با جرائم خاص مصمم تر كرده است.

ابوالحسني سرپرست جديد دادسراي ويژه سرقت در اين جلسه با اشاره به تغيير شيوه هاي سرقت گفت: سرقت از حالت سنتي به سمت و سوي يك جرم سازمان يافته تغيير وضع داده است.

در ادامه جلسه سرپرست دادسراي ارشاد تهران گفت: از ابتداي سال ۹۴ تاكنون مديران ۷۳ مجتمع مسكوني تهران را با هدف جلوگيري از برگزاري پارتي هاي شبانه به دادسرا دعوت كرديم كه اين اقدام مؤثر بوده به نحوي كه آمار پارتي‌هاي شبانه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كاهش چشمگيري داشته است.

وي به برخورد دادسراي ارشاد با پديده بدحجابي در جامعه هم اشاره كرد و گفت: در روزهاي اخير چندين پرونده در برخورد با بدحجابي در دادسرا تشكيل شده كه در دو مورد دادگاه متهمان را به پرداخت ۹۰۰ هزار تومان جزاي نقدي محكوم كرد.

دادستان عمومي و انقلاب تهران در جمع بندي مطالب گفت: همكاري مناسب دادستان ها با نيروهاي پليس به معناي عدول از مواضع طرفين نيست.

وي روحيه مطالبه گري را از ويژگي هاي دادستان ها عنوان كرد و افزود: دادستان هاي شهرستان هاي استان تهران در مناطق خود بايد روحيه مطالبه گري داشته باشند و در صورتي كه مشكلات حل نشد مراتب را جهت پيگيري به دادستاني تهران منعكس نمايند.

جعفري دولت آبادي گفت: بايد در حوزه سرقت و اعطاي مرخصي به محكومان خاص سختگيري شود و نبايد اعطاي مرخصي به بعضي محكومان، بستر ارتكاب جرم دوباره براي محكومان بد سابقه فراهم شود.

وي تاكيد كرد: عزم جدي دادستان ها و فرماندهان پليس در مبارزه با جرائم تعيين كننده است و برخورد قاطع دادستان ها از الزامات مبارزه با جرائم خاص است.

دادستان عمومي و انقلاب تهران جابجايي مكاني مجرمين را نتيجه تأثيرگذاري مبارزه با جرم دانست و گفت: دادستان ها نگران جابجايي مجرمين نباشند چرا كه جابجايي آن ها از نقطه اي به نقطه ديگر نشان از تاثير مبارزه بر مجرمين دارد چرا كه آن ها ديگر احساس امنيت نمي كنند و مجبور به تغيير مكان مي شوند.

جعفري دولت آبادي ضمن اشاره به لزوم هماهنگي فرماندهان پليس با دادستان ها براي اجراي طرح هاي مبارزه با جرائم تصريح كرد: ضرورت دارد كه طرح ها از سوي پليس اجرا شوند اما امري كه در اين ميان مهم است هماهنگي نيروهاي انتظامي با دادستان هاست كه دادستان ها هم بايد در اين راه به پليس كمك كنند. طرح هاي پر سر و صدا اما بي اثر براي مردم فايده اي ندارد.

دادستان عمومي و انقلاب تهران گفت: محكوم بايد بداند چنانچه حكم محكوميت عليه او صادر شد ولو اينكه حكم غيابي باشد سراغ او خواهند آمد و براي اجراي حكم او اقدام خواهد شد. پليس بايد با همكاري دادستان ها بخشي از اجراي طرح هاي سرقت خود را به سمت و سوي دستگيري محكومان بزه سرقت هدايت كند.

منبع: مهر

كپي شده از:www.mashreghnews.ir

 

برچسب: www.mashreghnews.ir،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۱۹:۱۲ توسط:SAHAR موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
نظرات
نام :   ایمیل : [ آدرس ایمیل ]   سایت : [ آدرس وبسايت ]
0 0
متن : It's great that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our discussion made at this place.
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :