🐝🎨B_B_B_BEST🌼💐 🐝🎨B_B_B_BEST🌼💐 .

🐝🎨B_B_B_BEST🌼💐

شهرهاي زيبا


شهرهاي رنگارنگ دنيا


شهري را تصور كنيد كه همه‌ي ساختمان‌هاي آن، يك‌شكل و يك‌رنگ باشند. قعاً ديدن چنين شهري با ساختمان‌هاي طوسي و سفيد بسيار كسل‌كننده است. همه‌ي ما به رنگ‌ها نياز داريم و بايد قدرت اعجاب‌انگيزشان را به زندگيمان اضافه كنيم. رنگ‌ها زندگي ما را زيباتر و لذت بخش‌تر مي‌كنند. آيا تا كنون زندگي در يك شهر رنگانگ را تصور كرده‌ايد؟ قدم زدن در خيابان‌هايي با ساختمان‌هايي به رنگ رنگين كمان.

شهرهاي رنگارنگ زيادي در دنيا هستند كه ساكنان آنها مي‌دانند چطور يك شهر خسته‌كننده و سياه‌و‌سفيد را با اضافه‌كردن رنگ‌هاي زيبا به شهري پر جنب‌وجوش و جذاب تبديل كنند. بعضي از اين شهرها بر اساس سنت‌هاي قديمي و برخي ديگر بر اثر فعاليت‌هاي زيباسازي‌ مدرن به شكل كنوني در‌آمده‌اند.
پس در اين سفر با ما همراه باشيد تا به رنگي‌ترين نقاط اين سياره سفر كنيم.
Cinque Terre ايتاليا


اين شهر كه به عنوان‌ ميراث جهاني يونسكو نيز ثبت شده، مجموعه‌اي از پنج روستا به نام‌هاي Monterosso al Mare، Vernazza، Corniglia، Manarola و Riomaggiore است كه بر روي كوهي در كنار دريا واقع شده‌اند. در حقيقت نام اين شهر در زبان ايتاليايي به معني “پنج سرزمين” است. مناظر اين شهر به قدري زيبا و رويايي هستند كه انگار كسي آنها را با رنگ‌هاي زيبا نقاشي كرده‌است. از صورتي و سبز روشن تا زرد كم‌رنگ، هر رنگي كه تصور كنيد در اين شهر خواهيد يافت. آبي اقيانوس و رنگ‌هاي زيباي قايق‌ها‌، بندرگاه و ساختمان‌ها، جلوه‌ي بي‌نظيري به اين شهر بخشيده‌است.
Old San Juan پورتوريكو


شهر قديمي San Juan كه پايتخت پورتوريكو و ميراث جهاني يونسكو نيز هست، مجموعه‌ي جذابي از رنگ‌ها است كه در جاي جاي شهر ديده مي‌شوند. خيابان‌هاي شهر نيز با آجرهاي آبي رنگي پوشيده‌شده كه در قرن شانزدهم ميلادي، از اسپانيا آورده شده‌اند. اگر به دقت نگاه كنيد متوجه خواهيد شد كه هيچ رنگي در اين شهر دو بار تكرار نشده‌است. نام اصلي اين شهر پورتوريكو بوده كه بعدها توسط يك نقشه‌كش به San Juan تغيير يافته‌است.
Bo Kaap، كيپ تاون (Cape Town)، آفريقاي جنوبي


اين منطقه‌ي كوچك كه در كيپ تاون و بر روي تپه‌ي سيگنال واقع شده با طيف بي‌نظيري از رنگ‌هاي سبز روشن، زرد، آبي، نارنجي و صورتي پوشيده‌ شده‌ است. اين منطقه به داشتن خيابان‌هاي سنگ‌فرش شده نيز شهرت دارد. اين منطقه در گذشته با نام Malay Quarter نيز شناخته‌مي شد. گروهي از مسلمانان و اهالي جنوب شرقي آسيا كه به اين منطقه مهاجرت كرده‌بودند خانه‌هاي خود را به رنگ‌هاي مختلف، رنگ‌آميزي كردند تا به اين ترتيب، رهايي از تبعيض نژادي را جشن بگيرند.
جزيره‌ي Burano، ايتاليا


اين جزيره‌ي ونيزي كوچك در ايتاليا به دو دليل شهرت دارد يكي هنر توري‌دوزي و ديگري خانه‌هاي رنگارنگ. تصور كنيد كه با قايق از ميان كانال‌ها و اين ساختمان‌هاي رنگي عبور مي‌كنيد. جالب نيست؟ قوانيني نيز براي رنگ‌كردن ساختمان‌ها، توسط دولت وضع شده‌است كه طبق آن هر كس براي رنگ‌كردن ساختمان خود بايد درخواستي براي مسئولان مربوطه بفرستد تا رنگ مناسب از طرف آنها اعلام شود.
La Boca، بوئنوس‌آيرس (Buenos Aires)، آرژانتين


يكي از شناخته‌شده‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري بوئنوس‌آيرس، منطقه‌اي به نام La Boca است كه به خاطر هنرهاي خياباني، خانه‌هاي رنگارنگ و باشگاه فوتبال معروفش يعني بوكا جونيورز (Boca Juniors)، شهرت دارد. نكته‌ي جالب در مورد اين محله اين است كه با مواد بازيافتي و رنگ‌هاي باقي‌مانده از كارخانه‌ي كشتي‌سازي نزديك آن ساخته‌شده‌است. اكنون اين هنرهاي خياباني و خانه‌هاي رنگي در تمام شهر بوئنوس‌آيرس گسترش يافته‌است.
جوداپور (Jodhpur)، راجستان، هند


اين “شهر آبي رنگ” كه در استان غربي هند، راجستان، واقع شده يك مقصد گردشگري بسيار شناخته‌شده است كه قصر‌ها، قلعه‌ها، فرهنگي غني، تپه‌هاي شن و ماسه و يك بيابان را در‌بر‌مي‌گيرد و به اين دليل “شهر آبي” نام گرفته كه ساختمان‌هاي آبي‌رنگي، قلعه‌ي Mehrangarh را احاطه كرده‌اند. اين سنت رنگ كردن خانه‌ها به رنگ آبي از زماني شكل گرفت كه خانواده‌ي سلطني براي متمايز كردن خانه‌ي خود از ديگران، آن را آبي كردند و بعد از آن به مرور زمان اهالي نيز همين رويه را در‌ پيش گرفتند. اگر درباره‌ي علت اين كار بپرسيد عده‌اي به شما خواهند گفت كه اهالي براي خنك نگه داشتن منازلشان و فرار از تابش آفتاب، اين كار را انجام مي‌دهند و عده‌اي ديگر نيز خواهند گفت كه هدفشان دوركردن حشرات و پشه‌ها است. اين شهر در نزديكي بيابان تار واقع شده و به همين جهت شهر آفتاب نيز ناميده‌مي‌شود.
وروتسواف (Wroclaw)، لهستان


اين شهر كه يكي از بزرگ‌ترين شهر‌هاي لهستان است گذشته از معماري غني‌اش به خاطر خانه‌هاي رنگارنگي شهرت دارد كه سرزندگي و شور و نشاط را به حال‌و‌هواي شهر افزوده‌است و آن را به يكي از جذاب‌ترين مناطق شهر تبديل كرده‌است؛ شهري با طيف بي‌نظير و گوناگوني از همه‌ي رنگ‌ها، پل‌ها، رستوران‌ها و كافه‌هاي كلاسيك متعددي در سراسر وروتسواف به چشم مي‌خورند كه ديدنشان را نبايد از دست داد.
سنت جونز (St. Johns)، نيوفاندلند (Newfoundland)، كانادا


سنت جونز در جزيره‌ي نيوفاندلند كانادا، رنگارنگ‌ترين شهر اين ناحيه است. خانه‌ها به نحوي رنگ‌آميزي شده‌اند كه ناخداي كشتي‌ها مي توانند خانه‌ي خود را از روي دريا تشخيص بدهند. رديفي از خانه‌هاي چند‌رنگ، منظره‌اي است كه توجه هر بيننده را به خود جلب مي‌كند.
آمستردام، هلند


اين شهر، شناخته‌شده‌ترين مقصد گردشگري براي سفرهاي انفرادي، زيباترين و رنگارنگ‌ترين شهر اين ناحيه از زمان قرون وسطي تا كنون است. علاوه بر رنگ‌هاي بي‌نظير ساختمان‌ها، معماري قرون وسطايي، زيبايي اين شهر را دوچندان كرده‌است. گذشته از همه‌ي اين‌ها، شب‌هاي نوراني و پر‌جنب‌و‌جوش اين شهر شما را وادار خواهد كرد تا براي بازديد از آن، برنامه ريزي كنيد.
گوآناخوآتو (Guanajuato)، مكزيك


اين شهر كه ميراث جهاني يونسكو و رنگارنگ‌ترين شهر مكزيك است، داراي معادن نقره‌ي متعددي بوده و نزديك به ۲۵۰ سال است كه سي درصد نقره‌ي جهان را توليد مي‌كند. اين شهر به داشتن خانه‌ها و ساختمان‌هاي رنگارنگ و معماري استعماري، شهرت دارد كه در تمام شهر گسترده شده‌است.

Nyhavn، كپنهاگ (Copenhagen)، دانمارك


اين منطقه متعلق به قرن هفدهم ميلادي است با نماهاي رنگارنگي از خانه‌ها و ساختمان‌هاي قديمي ساخته‌شده با آجر و چوب و گچ، پوشيده شده و بخش زيادي از شهر را به خود اختصاص داده‌است. اين منطقه به دليل داشتن رستوران‌ها و كافه‌هاي رو به بندرگاه و محيط گرم و دلپذير آنها شهرت دارد.
پروچيدا (Procida)، ايتاليا


اين جزيره‌ي كوچك ايتاليايي از خانه‌هاي زرد و نارنجي پوشيده شده‌است كه با پس زمينه‌ا‌ي آبي‌رنگ از درياي مديترانه، جلوه‌ي زيبايي به اين منطقه داده است. اسكله اي با پس زمينه‌اي از ساختمان هاي رنگارنگ اين منطقه را به زيباترين نقطه ي جزيره تبديل كرده است. انگار كسي از تمام نگ هاي جعبه ي مداد رنگي براي كشيدن اين تكه از زمين استفاده كرده است.
استكهلم (Stockholm)، سوئد


اين شهر كه پايتخت سوئد نيز هست، تركيبي از ساختمان‌هايي به رنگ قرمز و قهوه‌اي و آبي آسمان و دريا است كه در فصل زمستان، رنگ سفيد نيز به آن اضافه مي‌شود و تركيب بي‌نظيري از رنگ‌ها را ايجاد مي‌كند. ديدن اين شهر رنگارنگ را از دست ندهيد.
كلمار (Colmar)، فرانسه


اين شهر كوچك فرانسه كه به “ونيز كوچك” نيز شهرت دارد از كانال‌هاي متعدد و ساختمان‌هايي در اطراف آنها تشكيل شده‌است. خانه‌هاي رنگارنگ، اسكله و گل‌هاي زيبا، كلمار را به يك شهر رويايي تبديل كرده‌است. اين شهر مكان ايده‌آلي براي علاقه‌مندان به عكاسي است.
ويلمستاد (Willemstad)، كوراسائو (Curacao)، كارائيب


اين شهر كه در جنوب كارائيب واقع شده، پايتخت كوراسائو است. جذاب‌ترين ويژگي اين شهر، ساختمان‌هاي رنگارنگي هستند كه كنار يكديگر و در كنار بندرگاه قرار گرفته‌اند؛ ساختمان‌هايي به رنگ صورتي، آبي ، زرد و قرمز در كنار آبي بيكران درياي كارائيب. دليل رنگ‌آميزي خانه‌ها اين است كه زماني، حكمران وقت اين شهر به دليل بازتاب نور خورشيد از ديوار‌ها، از مشكل سردرد رنج مي‌برد به همين جهت دستور داده‌است تا ديوار‌ها را رنگ‌آميزي كنند. از اينكه آيا انجام اين كار تاثيري در بهبودي مشكل وي داشته‌است يا خير، اطلاعي در دست نيست!

 

 

 


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آذر ۱۳۹۵ساعت: ۰۱:۵۲:۰۹ توسط:SAHAR موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
نظرات
نام :   ایمیل : [ آدرس ایمیل ]   سایت : [ آدرس وبسايت ]
0 0
متن : Unquestionably imagine that which you said. Your favorite justification seemed to be on the web the easiest factor to keep in mind of. I say to you, I definitely get annoyed whilst people think about concerns that they plainly do not understand about. You managed to hit the nail upon the highest and also defined out the entire thing with no need side-effects , other people can take a signal. Will likely be again to get more. Thanks
نام :   ایمیل : [ آدرس ایمیل ]   سایت : [ آدرس وبسايت ]
0 0
متن : This piece of writing provides clear idea in favor of the new visitors of blogging, that truly how to do blogging and site-building.
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :